Profesija kā māksla
2017.gada 20. decembrī Viļakas novada skolu 9.-12. klašu skolēni ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", identifikācijas Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros piedalījās pasākumā „Profesija kā māksla”.
Rekavas vidusskolas sporta hallē pulcējās Rekavas vidusskolas, Viduču pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas un Žīguru pamatskolas skolēni – interesenti, lai iepazītos ar skaistumkopšanu saistītajām profesijām. Lana Barovska un viņas palīdzes Inta Ozola, Santa Baltā iepazīstināja ar manikīra, friziera un meikapa speciālista profesijām. Pastāstīja par iespējām mācīties, celt kvalifikāciju, jo šīs ir vienas no tām profesijām, kur „jāseko laikam”, vienmēr jāapgūst kas jauns, ja gribi saglabāt laba meistara slavu. Tu vari kļūt par labu speciālistu, bet šis profesijas var būt arī kā papildus darbs, iespēja ietaupīt ģimenes līdzekļus, iespēja strādāt studiju laikā.
Meistares demonstrēja arī savas profesionālās prasmes dažādu frizūru veidošanā, meikapa uzlikšanā, nagu kopšanā un dekorēšanā. Un tad sākās interesantākā pasākuma daļa – iespēja pašiem izmēģināt roku. Tika vīlēti un lakoti nagi, izmēģināta bižu pīšana. Norisinājās sarunas par pareizu meikapu, atklāti profesijas „noslēpumi”. Daudzi izmantoja šo iespēju, daudziem pietrūka drosmes, kaut gan kādreiz ir vērtīgi paskatīties arī, kā strādā citi.
Viļakas novada pedagogs karjeras konsultants Valentīna Beča
Fotogrāfs –no hobija uz profesiju
2017.gada 30. novembrī Viļakas novada skolu 7.-9. klašu skolēniem ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", identifikācijas Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros bija iespēja piedalīties pasākumā „Fotogrāfs – no hobija uz profesiju”.
Pasākums – maratons, tā varētu nosaukt šo interesanto un ļoti personīgi izdzīvoto pasākumu, jo tā vadītāja Madara Šaicāne dienas laikā tikās ar skolēniem 3 skolās: Rekavas vidusskolā, Viduču pamatskolā, kur piebiedrojās arī Žīguru pamatskolas audzēkņi, un Viļakas Valsts ģimnāzijā. Aizraujošs stāstījums, prezentācija par fotogrāfa profesiju, par mācīšanos un darba iespējām, par sevis realizēšanu un dažādiem profesionāliem „knifiņiem”. Īpaši interesanti tas viss izskanēja Madaras azartiskajā stāstījumā, jo viņas personīgā pieredze un ceļš uz fotogrāfa profesiju ir tieši tāds, kad jau bērnībā iesācies hobijs kļūst par tavu profesiju, kurā tu spēj realizēt sevi, justies pārliecinoši, izmantot visu savu līdzšinējo pieredzi un iegūtās zināšanas. Fotogrāfam jābūt gan psihologam, gan kultūrvēstures speciālistam, gan fiziski izturīgam cilvēkam, gan meistarīgi jākomunicē, jāzina valodas un jāprot daudz ko citu. Pašlaik Madara ir viena no labākajām modeļu fotogrāfēm Latvijā, darbojas arī apmācot jauniešus. Šajās tikšanās reizēs viņa ļoti labprāt dalījās ar personīgo pieredzi, aktualizēja daudzas lietas, kas svarīgas mūsdienu jauniešiem izvēloties profesiju.
„Klausoties par fotogrāfa profesiju, man sagribējās atrast profesiju, kas būtu mans hobijs” –šī atziņa varētu būt kā pasākuma moto. Jo prieks ir darīt to, ko tu dari ar prieku!
Viļakas novada pedagogs karjeras konsultants Valentīna Beča