Rudens ekskursija "Izzinām latvijas vēsturi un kultūru - Rundāles pils - Vecrīga - Pēterbaznīca - Melngalvju nams".

Interesants, izzinošs un jautrs izvērtās 27.septembra izglītojošs pasākums (ekskursija) uz Rundāles pili un Vecrīgu, lai iepazītu Latvijas vēstures lappuses, baudītu dabas un arhitektūras skaistumu. Lai gan jāizbrauc bija ļoti agrā rītā, un ceļš bija tāls, tas nespēja nogurdināt.

Skolēni ar interesi klausījās gides stāstītajā  par Rundāles pils būvniecību, par tās iemītniekiem, vēsturisko un arhitektonisko vērtību mūsdienās. Pārsteiguma efekts sekoja ik uz soļa greznajās pils zālēs, ēdamtelpās, kungu apartamentos, pils senlaicīgajos sanitārajos mezglos un burvīgajā dārzā. Interesanta šķita informācija gan par pils apkures sistēmu, gan par apgaismošanas iespējām pagātnē.

Rīgā izmantojām iespēju uzbraukt Pēterbaznīcas tornī, lai aplūkotu pilsētu no putna lidojuma. Aplūkojām Melngalvju namu, Vecrīgas vēsturiskos objektus un celtnes: Zviedru vārtus, kas ir vienīgie saglabājušies pilsētas aizsargmūra vārti; vecāko Rīgas dzīvojamo namu kompleksu “Trīs brāļi”; Rātslaukumu, kas līdz pat 19.gs. bija Rīgas saimnieciskais un administratīvais centrs.

Protams arī bez izklaides nepalikām – “Sypark” batutu parkā varēja izpriecāties un izlēkāties pēc sirds patikas gan lieli, gan mazi – te katram atradās kāda fiziska aktivitāte, ko darīt – lēkāšana, velotandēms, velosipēda stūrēšana tikai ar kāju palīdzību, sumo cīņas, batutu siena.

Paldies bērniem par idejām, vecākiem par atbalstu, skolotājiem par plānošanu, organizēšanu un vadīšanu, šoferītim par vizināšanu! 

Izglītojošā pasākuma (ekskursijas) ceļa izdevumi tika apmaksāti no projekta “Latvijas skolas soma” finansējuma. Paldies programmas koordinatoriem par šo iespēju!